O nas

Laut.ag

Seilerstraße 7
78467 Konstanz
Fax: 07531 – 69238 – 11

Amtsgericht Freiburg i. B.
HRB 381837
USt-ID: DE213331580

Vorstand (Zarząd): Rainer Henze
Vorsitzender des Aufsichtsrates (Przewodniczący Rady Nadzorczej): Jan Bauer

Verantwortlich nach § 55 Abs. 2 RStV: Rainer Henze (Anschrift wie oben)

Mail: radio@laut.fm (bitte keine Promo-Mails)

 

Manifest

Radio Wyżyny to niekomercyjna, obywatelska, Internetowa stacja radiowa, działająca w oparciu o poziome, a nie pionowe, struktury produkcji programów, tak jak to wyartykułował w swoim słynnym manifeście pt. „The people formerly known as the audience” („My, nazywani niegdyś publicznością”) Jay Rosen. Manifest ten odczytał i omówił prof. Wiesław Godzic, podczas Kongresu Mediów Obywatelskich, który odbył się 16 marca 2019 r. w Warszawie.

 

 

Jay Rosen / Wiesłąw Godzic – The people formerly known as the audience

Manifest Jaya Rosena jest dla nas, dziennikarzy stacji TON24, niezwykła inspiracją.

Kiedy to się stało

Wysyp mediów obywatelskich nastąpił po przegranychwyborach parlamentarnych w 2015 r., przez liberalno-demokratyczne siły polityczne. Pojawiła się wówczas konieczność przeciwstawienia się skrajnie prawicowym partiom, inspirowanym przez pseudokatolickie struktury, dążącym do przekształceń ustrojowych, na początku na miękkie, autorytarne formy sprawowania władzy w państwie. Pokazała to historia, a i doświadczenie kilku lat sprawowania władzy przez PiS i jej satelity, że nie ma miękkich form autorytarnych. Kurs na totalitaryzm, to proces, którego siłę odczuwamy coraz bardziej każdego dnia. Kompromis, wyznaczany przez „miękki autorytaryzm”, ma w tym kontekście wymiar i charakter, którego mechanizmy opisał w „Zniewolonym umyśle” Czesław Miłosz. Chcemy być wolni, chcemy, aby nasze radio pozostawało niezależne, liberalne i demokratyczne, dlatego wciąż trwamy na reducie.

Również my mamy swój udział w tworzeniu struktur KOD, mediów KOD-owskich i aspirujemy do bycia medium obywatelskim.

Mamy swoją historię

Radio Wyżyny powstało 1 lipca 2020 r. Od listopada 2019 r. działało pod nazwą TON24 a wcześniej przez rok nadawało program eksperymentalny pod nazwą Radio ECHA. W tym czasie zorientowaliśmy się w ofercie dostawców różnych rozwiązań streamingowych, dostępnych na rynku, a zdobyte doświadczenie pozwoliło nam wyselekcjonować odpowiedniego dostawcę Internetowej usługi radiowej, spełniającego nasze oczekiwania. Wybraliśmy też kontener nadawania i narzędzia, które zapewniają emisję programu wysokiej jakości.

Korzystamy z usług niemieckiej firmy  Laut.fm i z panelu tej firmy będącego jej autorskim rozwiązaniem. Niebagatelne znaczenie ma dla nas to, że dostawca bierze na siebie opłaty związane z prawami autorskimi i tantiemami w zamian za możliwość nadawania w naszym paśmie reklam. Dzięki współpracy z :

laut.ag
Seilerstraße 7
78467 Konstanz
Fax: 07531 – 69238 – 11

Amtsgericht Freiburg i. B.
HRB 381837
USt-ID: DE213331580

Vorstand (Zarząd): Rainer Henze
Vorsitzender des Aufsichtsrates (Przewodniczący Rady Nadzorczej): Jan Bauer

Verantwortlich nach § 55 Abs. 2 RStV: Rainer Henze (Anschrift wie oben)

Mail: radio@laut.fm (bitte keine Promo-Mails)

stacja może korzystać z zasobów fonicznych polskich i światowych.

Nadajemy w formacie mp3, z parametrami 44,1 kHz i 128 kbps tu: Radio Wyżyny. Życzymy dobrego odbioru!

W okresie rocznego eksperymentu 2018-2019 powstał zbiór nagrań, który dostępny jest w Archiwum Radia ECHA